OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

4 GRUDNIA 2022 r.

  1. Dziś w całym Kościele obchodzimy dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na pomoc misjonarzom tam pracującym. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Śmiałość, czyli nawyk wysiłku” – w drugim odcinku adwentowego cyklu ks. Adam Pawlaszczyk zachęca do rozwijania kolejnej cnoty

W NIEDZIELI artykuł: „Jak rozmawiać z dzieckiem o Bogu”? – ekspert podpowiada jak przekazać dzieciom optymistyczną nowinę, że Bóg to kochający, wierny, sprawdzony i oddany przyjaciel.

W IDZIEMY artykuł: „Cierpiący Kościół na Wschodzie” – o tym jak sytuacja polityczna za Bugiem pogorszyła się dramatycznie, a cierpi na tym Kościół, księża i wierni.

  • Dziś po Mszy Świętej o godzinie 11:00, w kościele, odbędzie się spotkanie dla rodziców modlących się za swoje dzieci na różańcu. A za tydzień, 11 grudnia, zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, również po Mszy Świętej o godz. 11:00 w salce przy plebanii.
  • Przez cały adwent zapraszamy na roraty, które odprawiane są w dni powszednie o godzinie 7:00.
  • Pod amboną przez cały adwent jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe,                   z których przygotujemy paczki dla najuboższych z naszej parafii. Za złożone dary i ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać, tym bardziej, że jest nas teraz mniej w kościele, a ubogich raczej przybywa, niż ubywa.
  • Przy wyjściu z kościoła siostry rozprowadzają opłatki na stół wigilijny i Świece „Caritas”, z których przychód jest przeznaczony na pomoc najuboższym.  
  • W czwartek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godzinie 7:00 i 17:30.
  • Wizyta Duszpasterska w tym tygodniu wygląda następująco, a rozpocznie się od godz. 17:00

5 Grudnia – Poniedziałek

ul. Jana Pawła 78, ul. Dzika 15 i 17

6 Grudnia – Wtorek

ul. Dzika 19/23

7 Grudnia – Środa

ul. Dzika 4A

8 Grudnia – Czwartek

ul. Inflancka 11 i ul. Piaskowa 4A i 11

9 Grudnia – Piątek

ul. Piaskowa 7

Osoby, które chcą przyjąć księdza po kolędzie, prosimy o wywieszenie karteczki na drzwiach mieszkania. Mieszkańców wymienionych ulic, prosimy o pomoc w wywieszeniu zawiadomień kolędowych na klatce schodowej. Zawiadomienia można odebrać w zakrystii po Mszy Świętej. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.